Archeologie a volby

21.10.2017 06:10

Vedle volebního klání budou v prostorách hlavní budovy muzea na Florenci (Na Poříčí 1554/52, Praha 8 – Karlín)  od 10 do 17 hodin probíhat workshopy, při nichž si děti i dospělí budou moci vyzkoušet práci archeologa a nahlédnout do života lidí v různých obdobích naší historie. V 10, 13, a 15 hodin se uskuteční komentované prohlídky expozice Praha v pravěku, které povede kurátor oddělení archeologických sbírek Michal Kostka.

Muzeum hlavního města Prahy se tak připojuje v sobotu 21. října 2017 k oslavám Mezinárodního dne archeologie, který se letos koná v České republice již počtvrté. Pro návštěvníky všech věkových kategorií bude připraven celodenní bohatý program.

V domě U Zlatého prstenu (Týnská 630/6, Praha 1 – Staré Město) v 10 a ve 14 hodin začínají komentované prohlídky archeologické výstavy Od nitě ke košili, kterou zájemce provede Helena Březinová z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v. v. i.

Budete moci také navštívit archeologické vykopávky – v 10 a v 11 hodin komentované prohlídky unikátního nálezu brány sv. Valentina, součásti staroměstského opevnění, v domě

Na Kocandě (Křižovnická 71/14, Praha 1 – Staré Město) povede vedoucí výzkumu Petr Starec, archeolog Muzea hl. m. Prahy.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Informace o programech v rámci celé ČR najdete na https://denarcheologie.cz/

Zpět