Vox populi aneb slovo do pranice

Prodávám hrobku, kupuji  hrobku

Zdroj: Akademický bulletin

Takhle nějak si v počátcích své divadelní dráhy na konci 20. let minulého století hráli se svýmí surrealistickými představami Voskovec a Werich: Jeden jako kupující nabízel slušnou cenu za rodinnou hrobku, zatímco druhý jako prodávající nabízenou cenu vytrvale odmítal s tím, že se mu  jeví jako příliš vysoká, a tudíž nepřijatelná. To ovšem bylo v době, kdy ještě rodinné hrobky byly jedním z významných symbolů společenského zařazení. Čas a všeobecný nástup kremací oponou trhnul, a tak se v dnešní společnosti můžeme ozvláštnit vlastně již jen různými tituly, a to nejlépe akademickými. A s těmi se dá obchodovat leda tak v Jižní Americe, ale ne u nás, protože pro jejich získávání platí v našem geopolitickém prostoru jasně daná a všeobecně uznávaná pravidla, která se prostě nedají obejít. Tady nejsme v žádném Kocourkově, takže dobře víme, jakým martýriem musí student vysoké školy projít, než si po mnoha letech úsilovné práce zaslouží svůj magisterský, doktorský či inženýrský diplom.

     Nebo že by ani to ne? Čtu si v novinách o jedné právnické fakultě na západ od Prahy a představi si, jak asi probíhalo v tomto případě: Tak vám nabízím tolik a tolik… Ale kdepak, vážený pane náměstku, poslanče, starosto, předsedo správní rady (nehodící se škrtnete), nám bude stačit, když… Prodávám titul, kupuji titul…

 

Jaký jsme?

29. 7. 2009

 Zdroj: finance.cz

 "Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými.

Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a vědomí vlastní vyjímečnosti."

 

Ano i to platí, ovšem jakého procenta "bohatých se to týká?

Měla by mezi tyto vlastnosti patřit i etika?

Jak stím koresponduje míra korupce, zneužívání informací, různá konta ve Švýcarsku a po celém světě, způsoby získávání státních zakázek?

 

Dotace

30. 7. 2009

Proč má mít unijní kráva vyšší dotace než univerzitní student?
Ptal se britský ministr.

Kdo má pak v Bruselu lepší lobbing?

Neb první kroky k relizaci Vize 2020 pro Evropský výzkumný prostor?