Pozvánky

Šestý benefiční večer Světlo pro Světlušku chystá překvapení: Osmdesátičlenný Světluščí sbor.

 10. listopadu od 21 hodin živě na ČT 1 a ČRo 1 – Radiožurnálu se na obrazovce ČT 1 a na vlnách Radiožurnálu odehraje šestý ročník benefičního večera pro Světlušku. Symbolické světlo v lucerně Světlušky přijde do Pražské křižovatky, kostela sv. Anny, rozsvítit řada známých osobností.Společně s Anetou Langerovou, patronkou projektu, podpoří nevidomé Vojtěch Dyk, Viktor Preiss, Hana Maciuchová, Marta Kubišová, Katarína Knechtová, Tonya Graves, Iva Janžurová, Miroslav Etzler, Jan Budař, Roman Šebrle, Madfinger, v čele s nevidomým zpěvákem Martinem Svátkem, a další talentovaní nevidomí muzikanti: Nela Franková, Ráchel Skleničková, Monika Olahová, Radim Vojtek, Tonička Martofová.Netradiční hudební vystoupení, v aranžmá připravených speciálně pro tento večer, obohatí doprovod osmdesátičlenného „Světluščího“ sboru, který tvoří nevidomé a vidící děti ze tří samostatných hudebních těles: Kühnův dětský sbor, Sbor Konzervatoře Jana Deyla a Pěvecký kroužek Školy Jaroslava Ježka.

Během večera se mohou diváci a posluchači těšit též na unikátní reportáže "Den POTMĚ" s Hanou Maciuchovou a moderátory Vojtěchem Dykem a Viktorem Preissem, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli jaký je den po tmě.
Pomoci je možné rovnou od obrazovky a rozhlasového přijímače. Stačí Světlušce poslat dárcovskou sms ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777 anebo jedinou zprávou podpořit Světlušku celoročně. Tvar roční DMS je DMS ROK SVETLUSKA, číslo 87 777 je stejné, každý měsíc po dobu jednoho roku je automaticky odečtena částka 30 Kč.